Polecamy

Redukcja zmarszczek – jakie są sposoby?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na zmniejszenie zmarszczek jest zapobieganie ich powstawaniu w pierwszej kolejności. Stosuj codziennie filtr SPF 30 i unikaj długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne, zwłaszcza jeśli masz jasną skórę.

Redukcja zmarszczek to proces, który pomaga pozbyć się drobnych linii i zmarszczek. Oto kilka sprawdzonych metod redukcji zmarszczek:

Laserowy resurfacing

Resurfacing laserowy wykorzystuje laser do usuwania uszkodzonej skóry na twarzy. Można to zrobić w gabinecie dermatologicznym lub jako zabieg ambulatoryjny w szpitalu lub centrum chirurgicznym. Zabieg usuwa uszkodzoną tkankę, co zmniejsza zmarszczki i drobne linie poprzez stymulację produkcji kolagenu. Może również poprawić brązowe plamy i melasmę (ciemne przebarwienia skóry).

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny wykorzystuje kwasy lub enzymy do usuwania uszkodzonych warstw skóry z powierzchni twarzy. Nowa warstwa, która odrasta, jest gładsza niż ta, która znajdowała się pod nią – i pozbawiona drobnych linii i zmarszczek. Peelingi chemiczne często wymagają kilku zabiegów, ponieważ po każdym z nich nowe komórki skóry potrzebują czasu na regenerację. Przez dwa lub trzy dni po zabiegu możesz potrzebować specjalnych kremów, aby chronić skórę przed infekcjami podczas gojenia.

Zastrzyki z botoksu

Zastrzyki z botoksu działają poprzez tymczasowe sparaliżowanie mięśni, aby nie mogły się poruszać, gdy wyrażasz emocje poprzez twarz – np. marszcząc czoło lub mrużąc oczy.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego zabiegu, to sprawdź: https://dermo-medica.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/toksyna-botulinowa/redukcja-zmarszczek-mimicznych/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Technologia dla przedszkoli
Technologia dla przedszkoli
Naliczanie opłat za czas pobytu dziecka w przedszkolu czy żłobku bywa czasem źródłem konfliktów między rodzicami, a pracownikami placówki. Aby […]
Typy armatury i jej zastosowanie w dziedzinie przemysłu
Typy armatury i jej zastosowanie w dziedzinie przemysłu
Armatura przemysłowa to różne elementy, które znajdują zastosowanie w budowie konstrukcji, w których płyną ciecze lub gazy pod ciśnieniem do […]
Mały pies w wielkim domu – jak ułatwić mu życie?
Mały pies w wielkim domu – jak ułatwić mu życie?
Posiadanie małego psa wiąże się z pewnymi korzyściami. Tego typu zwierzęta sprawdzają się doskonale przy dzieciach. Mają również mniejsze potrzeby […]
Ostatnie wpisy