Polecamy

Dlaczego przy hodowli marihuany leczniczej potrzebne są lampy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światło pomaga roślinom w fotosyntezie, co oznacza, że tworzy cukry z dwutlenku węgla i wody. Ponieważ fotosynteza jest sposobem, w jaki rośliny tworzą energię, potrzebują one wystarczającej ilości światła, aby móc ją prawidłowo przeprowadzić.

Czy konopia ma specjalne wymagania?

Lampy do hodowli marihuany są potrzebne, aby stymulować roślin i przyśpieszać ich wzrostu. Lampy najogólniej rzecz ujmując, pomagają zwiększyć plony twoich roślin medycznych.

Najlepsze lampy do hodowli marihuany medycznej to:

  • Wysokociśnieniowe lampy sodowe (HPS) – są one używane do wzrostu wegetatywnego, kwitnienia i owocowania rośliny. Wysokociśnieniowa lampa sodowa ma żółtą poświatę, która jest korzystna dla fotosyntezy i rozwoju liści.
  • Lampy metalohalogenkowe – lampy te zapewniają niebieskie światło, które jest korzystne dla promowania wzrostu, kwitnienia i owocowania twoich roślin. Pomagają one w zwiększeniu potencji roślin.

Lampy stwarzają optymalne warunki

Oprócz dostarczania światła, lampy do hodowli marihuany medycznej wytwarzają również ciepło, co pomaga w zwiększeniu temperatury wewnątrz pomieszczenia do uprawy. Lampy wytwarzają światło, jak już wspomnieliśmy, o różnej długości fali, co pozwala roślinom na prawidłowy rozwój.

Jeśli preferujecie systemu indoor do uprawy roślin, to musicie używać lamp uprawowych, bo inaczej nie będą mogły się prawidłowo rozwijać. Należy powiedzieć wprost, tak – lampy są konieczne przy hodowli tego typu egzotycznych roślin, bez nich uprawy z pewnością się nie powiodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jakie nagrody przyznać najlepszym uczniom?
Jakie nagrody przyznać najlepszym uczniom?
Nie od dzisiaj wiadomo, że metoda nagradzania jest znacznie lepsza, aniżeli ta, która wiąże się z nakładaniem kar na uczniów. […]
Jakie elementy wykończeniowe mieszkania szczególnie wpływają na jego całościowy wygląd?
Jakie elementy wykończeniowe mieszkania szczególnie wpływają na jego całościowy wygląd?
Styl rustykalny kojarzy się z naturą, wsią i świeżością. We wnętrzach tego typu nie może zabraknąć drewna. Są z niego […]
Busem za granicę
Busem za granicę
Na przestrzeni ostatnich parunastu lat możemy zaobserwować wciąż utrzymującą się tendencję niezwykłej popularności przewozów autokarowych za granicę. Co ciekawe, wciąż […]
Ostatnie wpisy