Polecamy

Dlaczego przy hodowli marihuany leczniczej potrzebne są lampy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światło pomaga roślinom w fotosyntezie, co oznacza, że tworzy cukry z dwutlenku węgla i wody. Ponieważ fotosynteza jest sposobem, w jaki rośliny tworzą energię, potrzebują one wystarczającej ilości światła, aby móc ją prawidłowo przeprowadzić.

Czy konopia ma specjalne wymagania?

Lampy do hodowli marihuany są potrzebne, aby stymulować roślin i przyśpieszać ich wzrostu. Lampy najogólniej rzecz ujmując, pomagają zwiększyć plony twoich roślin medycznych.

Najlepsze lampy do hodowli marihuany medycznej to:

  • Wysokociśnieniowe lampy sodowe (HPS) – są one używane do wzrostu wegetatywnego, kwitnienia i owocowania rośliny. Wysokociśnieniowa lampa sodowa ma żółtą poświatę, która jest korzystna dla fotosyntezy i rozwoju liści.
  • Lampy metalohalogenkowe – lampy te zapewniają niebieskie światło, które jest korzystne dla promowania wzrostu, kwitnienia i owocowania twoich roślin. Pomagają one w zwiększeniu potencji roślin.

Lampy stwarzają optymalne warunki

Oprócz dostarczania światła, lampy do hodowli marihuany medycznej wytwarzają również ciepło, co pomaga w zwiększeniu temperatury wewnątrz pomieszczenia do uprawy. Lampy wytwarzają światło, jak już wspomnieliśmy, o różnej długości fali, co pozwala roślinom na prawidłowy rozwój.

Jeśli preferujecie systemu indoor do uprawy roślin, to musicie używać lamp uprawowych, bo inaczej nie będą mogły się prawidłowo rozwijać. Należy powiedzieć wprost, tak – lampy są konieczne przy hodowli tego typu egzotycznych roślin, bez nich uprawy z pewnością się nie powiodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Blaty kuchenne – czy warto postawić na te wykonane z kamienia?
Blaty kuchenne – czy warto postawić na te wykonane z kamienia?
Blat kuchenny to bardzo ważny element każdej zabudowy. Służy przede wszystkim do przygotowywania i spożywania posiłków. Jest szczególnie narażony na […]
Jakie czynności pozwolą utrzymać prawidłowy stan hamulców w naszym samochodzie?
Jakie czynności pozwolą utrzymać prawidłowy stan hamulców w naszym samochodzie?
Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku hamulców jest to, że są one najważniejszą częścią pojazdu. Możesz mieć wszystkie […]
Jakie cechy powinna mieć dobrze zaprojektowana koperta bezpieczna?
Jakie cechy powinna mieć dobrze zaprojektowana koperta bezpieczna?
Koperty bezpieczeństwa służą do ochrony i zabezpieczenia ważnych dokumentów. Najczęstszym zastosowaniem kopert bezpieczeństwa są transakcje finansowe, w których wymieniane są […]
Ostatnie wpisy