Polecamy

Opieka nad dziećmi po rozwodzie – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka nad dziećmi po rozwodzie jest jedną z najważniejszych kwestii dla rodziców. Może to być skomplikowane i frustrujące, ale także satysfakcjonujące i spełniające.

Kiedy przechodzisz przez rozwód, musisz podjąć wiele decyzji 

Jedną z najważniejszych jest to, kto będzie miał opiekę nad dziećmi. Opieka nad dziećmi obejmuje ustalenia, kiedy dzieci będą przebywać z każdym z rodziców, czy będą mieszkać z jednym czy z obojgiem rodziców, oraz kto będzie podejmował decyzje dotyczące ich edukacji, opieki zdrowotnej i innych ważnych spraw.

W wielu przypadkach, opieka nad dziećmi jest ustalana w drodze wzajemnego porozumienia między rodzicami 

W innych przypadkach może być konieczne, aby sąd podjął decyzję o tym, gdzie dzieci będą mieszkać i ile czasu będą spędzać z każdym z rodziców.

Prawo uznaje, że oboje rodzice odgrywają ważną rolę w wychowaniu swoich dzieci

Nie ma domniemania, że matki powinny automatycznie otrzymać wyłączną opiekę lub że ojcowie powinni automatycznie otrzymać wspólną opiekę fizyczną nad dziećmi po rozwodzie (chociaż niektóre miejsca mają prawa, które przewidują wspólną opiekę fizyczną).

Tendencja w ostatnich latach jest w kierunku wspólnych ustaleń dotyczących rodzicielstwa, gdy jest to możliwe – zwłaszcza jeśli nie ma poważnych problemów, takich jak nadużycia lub zaniedbania między rodzicami – ponieważ badania wskazują, że ten układ pomaga dzieciom radzić sobie lepiej emocjonalnie.

Jeśli chcesz poznać więcej detali na ten temat, to koniecznie sprawdź witrynę: https://gajda-adwokat.pl/opieka-naprzemienna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jakich błędów należy się wystrzegać przy dekoracji okna?
Jakich błędów należy się wystrzegać przy dekoracji okna?
Choć rynek zalewa wiele modeli firan, zasłon, rolet i żaluzji wszystkie one zasadniczo mają spełniać dwa zadania – chronić naszą […]
Prezenty z okazji rocznicy ślubu – co kupić?
Prezenty z okazji rocznicy ślubu – co kupić?
Zawsze znajdzie się dobry pretekst, by móc obdarować swoich bliski, przyjaciół, rodzinę. Tym bardziej że rynek wychodzi naprzeciw i możemy […]
Sukienki kopertowe – do jakich okazji pasują najlepiej?
Sukienki kopertowe – do jakich okazji pasują najlepiej?
Każda kobieta powinna mieć w szafie przynajmniej jedną sukienkę kopertową. Doskonale modeluje ona bowiem sylwetkę i pozwala skutecznie zamaskować zbyt […]
Ostatnie wpisy