Polecamy

Z jakich tkanin wykonywane są obrusy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obrusy są ważną częścią każdego ustawienia stołu. Mogą być używane jako podstawa do ochrony mebli, a także zapewniają miły akcent przy stole. 

Obrusy na stół wykonywane są z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsze wybory tkanin to poliester, bawełna, wełna i len.

Poliester

Poliester jest włóknem syntetycznym, które często mylone jest z jedwabiem. Jest łatwy w pielęgnacji i odporny na zmarszczki. Obrusy poliestrowe są zazwyczaj wodoodporne, co czyni je idealnymi do użytku zewnętrznego lub w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Obrusy poliestrowe można czyścić w pralce i suszarce, ale zawsze należy najpierw przetestować małą sekcję, aby upewnić się, że nie rozpuści się lub nie skurczy.

Bawełna

Bawełna to jedna z najstarszych tkanin używanych w odzieży i przedmiotach gospodarstwa domowego. Bawełna jest wygodna w noszeniu, oddychająca i chłonna, co czyni ją idealną na obrusy, które będą często prane lub używane na zewnątrz. Obrusy bawełniane należy prać ręcznie i suszyć na płasko, aby się nie marszczyły.

Len

Len jest wytwarzany z roślin lnianych i od tysięcy lat jest używany jako codzienna tkanina, ponieważ jest trwały, a jednocześnie lekki, co czyni go idealnym do użytku na zewnątrz, gdy pogoda staje się ciepła. Obrusy lniane można prać w delikatnym cyklu, a następnie powiesić do wyschnięcia, aby zapobiec kurczeniu się lub marszczeniu.

Wełna

Obrusy wełniane są wykonane z włókien owczych, które są miękkie, trwałe i chłonne. Możesz prać obrusy wełniane w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, a następnie suszyć je na linii, aby zapobiec kurczeniu się. Wełna jest podatna na tarcie, gdy jest często noszona lub prana, więc z czasem może być konieczna wymiana obrusu z wełny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Co sprawdzić przed podjęciem decyzji o wzięciu leasingu?
Co sprawdzić przed podjęciem decyzji o wzięciu leasingu?
Leasingowanie samochodów jest dzisiaj coraz bardziej popularne, zaczyna powoli wypierać kupowanie ich na własność. Dzieje się tak dlatego, że wychodzi […]
Czy można użyć folii kubełkowej do mierzenia temperatury?
Czy można użyć folii kubełkowej do mierzenia temperatury?
Folia kubełkowa ze strony https://centrobud.pl/likwidacjamostkow/12386-wigolen-folia-kubelkowa-400-20x20m.html to rodzaj folii, za pomocą której można rejestrować temperaturę i wilgotność powietrza. Folia kubełkowa nie […]
Poduszki dla alergików – czym różnią się od tych tradycyjnych?
Poduszki dla alergików – czym różnią się od tych tradycyjnych?
Osoby cierpiące na alergie muszą zaopatrzyć się w odpowiednią poduszkę, która wykonana jest z odpowiednich materiałów. Łóżko jest bowiem idealnym […]
Ostatnie wpisy