Polecamy

W jaki sposób węglowodany wspomagają sposób funkcjonowania naszego organizmu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węglowodany są niezbędnym elementem zdrowej diety. Węglowodany są głównym źródłem energii dla organizmu. Dostarczają kalorii w diecie i mają ważną rolę w dostarczaniu energii do ćwiczeń i aktywności.

Węglowodany są również źródłem błonnika, który może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru i wysokiego ciśnienia krwi. Niektóre węglowodany zawierają również witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym, takim jak rak, cukrzyca typu 2 i otyłość.

Wszyscy potrzebujemy węglowodanów, aby pomóc utrzymać zdrowy styl życia, ale ile potrzebujemy zależy od naszego rozmiaru i poziomu aktywności.

Rola węglowodanów w naszej diecie

Węglowodany dostarczają nam energii, ale pełnią też wiele innych funkcji w naszym organizmie:

Dostarczają błonnik

Dostarczają nam błonnika, który pomaga utrzymać nasz układ trawienny w zdrowiu; obejmuje to rozpuszczalny błonnik znajdujący się w takich pokarmach jak owies lub jęczmień, który pomaga spowolnić trawienie, dzięki czemu glukoza może wolniej przedostawać się do krwiobiegu. Może to pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi po jedzeniu.

Są częścią zrównoważonej diety

Niektóre węglowodany (fruktoza) mogą mieć niekorzystny wpływ na poziom tłuszczów (cholesterolu) we krwi. Jednak większość węglowodanów wydaje się mieć niewielki lub żaden wpływ na tłuszcze we krwi, jeśli są spożywane jako część zrównoważonej diety.

Są źródłem energii

Węglowodany są głównym źródłem energii dla organizmu. Dostarczają nam 4kcal na gram, czyli ponad dwa razy więcej niż białko czy tłuszcze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Sól z morza martwego – jak wpływa na nasz organizm?
Sól z morza martwego – jak wpływa na nasz organizm?
W ostatnich latach można zauważyć wiele trendów związanych z ekologicznym stylem życia. Na popularności zyskały produkty naturalne, które oferowane są […]
Jak można promować swoją markę w przestrzeni publicznej?
Jak można promować swoją markę w przestrzeni publicznej?
Współcześnie żadna firma nie jest w stanie odnieść sukcesu na rynku bez skutecznej reklamy. Powinna ona obejmować nie tylko różnorodne […]
Mezoterapia igłowa – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Mezoterapia igłowa – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Co to jest? Mezoterapia igłowa to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu w skórę naturalnego, bioaktywnego materiału. Zabieg […]
Ostatnie wpisy