Polecamy
Ogrzewanie mieszkania – o tym trzeba pamiętać
Dom

Ogrzewanie mieszkania – o tym trzeba pamiętać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy konieczne jest ogrzewanie mieszkania. Fakt ten dotyczy przede wszystkim właścicieli bądź użytkowników domów jednorodzinnych, którzy muszą sami zadbać ogrzewanie budynku mieszkalnego.
Możliwości w tej kwestii jest wiele, dlatego też już podczas budowy domu warto pomyśleć o tym, w jaki sposób będzie on ogrzewany.

Węgiel, energia elektryczna czy gaz?

Węgiel to wciąż najtańsze paliwo, nota bene, cieszące się sporym zainteresowaniem. Mowa tu przede wszystkim o nowoczesnych, efektywnych energetycznie piecach centralnego ogrzewania z automatycznymi podajnikami, które nie wymagają dużych ilości opału, zapewniając jednocześnie przyjemne ciepło nawet podczas siarczystych mrozów.
Alternatywą dla węgla, jest ogrzewanie elektryczne – rozwiązanie bardziej wygodne, aczkolwiek mniej korzystne pod względem ekonomicznym. Energia elektryczna, jak nietrudno zauważyć, drożeje niemalże z dnia na dzień, co automatycznie przekłada się na wysokość rachunków. Jeśli ponadto wydłuży się sezon grzewczy, koszty ogrzewania mogą w znaczny sposób uszczuplić domowy budżet.

Godne uwagi są także inteligentne piece gazowe, w których przypadku obowiązkiem użytkownika jest tylko odpowiednie zaprogramowanie pieca (ogrzewanie włącza się automatycznie w momencie, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej ustalonego poziomu) oraz systematyczne regulowanie rachunków za gaz. Różne piece można znaleźć na http://tanie-grzanie.net/.

Piec to wszystko

Piec centralnego ogrzewania to nie wszystko – aby w domu było ciepło, należy wykonać montaż dodatkowych urządzeń grzewczych, do których należą przede wszystkim rury i kaloryfery.
Wiele osób nie zwraca należytej uwagi na odpowiednią izolację rur, popełniając w ten sposób błąd, który w istotny sposób wpływa na ekonomiczną stronę ogrzewania.
Wykonanie odpowiedniej izolacji rur wymaga wiele pracy i wysiłku, dlatego warto rozważyć alternatywę, jaką są rury preizolowane, nota bene, znane i stosowane w budownictwie od wielu lat.

Początkowo rury preizolowane były wykorzystywane wyłącznie do budowy podziemnych sieci ciepłowniczych, z czasem zaczęto je wykorzystywać podczas budowy sieci nadziemnych, tworzenia systemów ciepłej wody użytkowej, a także w domowych instalacjach grzewczych i wodnych.
Cechą charakterystyczną rur preizolowanych jest zewnętrzna warstwa izolacji cieplnej, posiadająca wysokie parametry paroszczelne i dźwiękoszczelne. Rury preizolowane składają się z rury przesyłowej, warstwy izolacyjnej oraz rury osłonowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Czy konstrukcje stalowe sprawdzą się na wsi?
Czy konstrukcje stalowe sprawdzą się na wsi?
Tereny wiejskie rozwijają się gospodarczo. Oprócz tradycyjnego rolnictwa uzupełnieniem są inne firmy wspierające przemysł rolniczy. Nakłady finansowe na infrastrukturę pozwalają […]
Jakie formalności należy wypełnić, aby móc ogłosić upadłość konsumencką?
Jakie formalności należy wypełnić, aby móc ogłosić upadłość konsumencką?
Przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką wiąże się z dużym zaangażowaniem ze strony dłużnika. Niemniej, wysiłek szybko się opłaci. Pierwszym etapem […]
Sposoby na przedłużenie rzęs
Sposoby na przedłużenie rzęs
Piękne długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Wachlarz rzęs to wspaniała ozdoba oprawy oczu, która podkreśla kształt i […]
Ostatnie wpisy