Polecamy
Ogrzewanie mieszkania – o tym trzeba pamiętać
Dom

Ogrzewanie mieszkania – o tym trzeba pamiętać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy konieczne jest ogrzewanie mieszkania. Fakt ten dotyczy przede wszystkim właścicieli bądź użytkowników domów jednorodzinnych, którzy muszą sami zadbać ogrzewanie budynku mieszkalnego.
Możliwości w tej kwestii jest wiele, dlatego też już podczas budowy domu warto pomyśleć o tym, w jaki sposób będzie on ogrzewany.

Węgiel, energia elektryczna czy gaz?

Węgiel to wciąż najtańsze paliwo, nota bene, cieszące się sporym zainteresowaniem. Mowa tu przede wszystkim o nowoczesnych, efektywnych energetycznie piecach centralnego ogrzewania z automatycznymi podajnikami, które nie wymagają dużych ilości opału, zapewniając jednocześnie przyjemne ciepło nawet podczas siarczystych mrozów.
Alternatywą dla węgla, jest ogrzewanie elektryczne – rozwiązanie bardziej wygodne, aczkolwiek mniej korzystne pod względem ekonomicznym. Energia elektryczna, jak nietrudno zauważyć, drożeje niemalże z dnia na dzień, co automatycznie przekłada się na wysokość rachunków. Jeśli ponadto wydłuży się sezon grzewczy, koszty ogrzewania mogą w znaczny sposób uszczuplić domowy budżet.

Godne uwagi są także inteligentne piece gazowe, w których przypadku obowiązkiem użytkownika jest tylko odpowiednie zaprogramowanie pieca (ogrzewanie włącza się automatycznie w momencie, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej ustalonego poziomu) oraz systematyczne regulowanie rachunków za gaz. Różne piece można znaleźć na http://tanie-grzanie.net/.

Piec to wszystko

Piec centralnego ogrzewania to nie wszystko – aby w domu było ciepło, należy wykonać montaż dodatkowych urządzeń grzewczych, do których należą przede wszystkim rury i kaloryfery.
Wiele osób nie zwraca należytej uwagi na odpowiednią izolację rur, popełniając w ten sposób błąd, który w istotny sposób wpływa na ekonomiczną stronę ogrzewania.
Wykonanie odpowiedniej izolacji rur wymaga wiele pracy i wysiłku, dlatego warto rozważyć alternatywę, jaką są rury preizolowane, nota bene, znane i stosowane w budownictwie od wielu lat.

Początkowo rury preizolowane były wykorzystywane wyłącznie do budowy podziemnych sieci ciepłowniczych, z czasem zaczęto je wykorzystywać podczas budowy sieci nadziemnych, tworzenia systemów ciepłej wody użytkowej, a także w domowych instalacjach grzewczych i wodnych.
Cechą charakterystyczną rur preizolowanych jest zewnętrzna warstwa izolacji cieplnej, posiadająca wysokie parametry paroszczelne i dźwiękoszczelne. Rury preizolowane składają się z rury przesyłowej, warstwy izolacyjnej oraz rury osłonowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jak dobrać prezent do okazji?
Jak dobrać prezent do okazji?
Gdy nadchodzi ważny dzień dla bliskiej dla nas osoby, zastanawiamy się nad tym, jaki prezent będzie najodpowiedniejszy. Ważne jest, by […]
Kolagen naturalny w produktach – co będzie najlepsze?
Kolagen naturalny w produktach – co będzie najlepsze?
Kolagen pełni niezwykle istotna rolę w organizmie ludzkim. Jego niedobór może być przyczyną zarówno wielu groźnych chorób, jak i defektów […]
System drzwi przesuwnych – idealne rozwiązanie do każdego wnętrza
System drzwi przesuwnych – idealne rozwiązanie do każdego wnętrza
Szafa z drzwiami przesuwnymi to stylowy i oryginalny sposób na przechowywanie ubrań, dokumentów, czy nawet zapasów w domowej spiżarni. Tego […]
Ostatnie wpisy