Polecamy
Ogrzewanie mieszkania – o tym trzeba pamiętać
Dom

Ogrzewanie mieszkania – o tym trzeba pamiętać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy konieczne jest ogrzewanie mieszkania. Fakt ten dotyczy przede wszystkim właścicieli bądź użytkowników domów jednorodzinnych, którzy muszą sami zadbać ogrzewanie budynku mieszkalnego.
Możliwości w tej kwestii jest wiele, dlatego też już podczas budowy domu warto pomyśleć o tym, w jaki sposób będzie on ogrzewany.

Węgiel, energia elektryczna czy gaz?

Węgiel to wciąż najtańsze paliwo, nota bene, cieszące się sporym zainteresowaniem. Mowa tu przede wszystkim o nowoczesnych, efektywnych energetycznie piecach centralnego ogrzewania z automatycznymi podajnikami, które nie wymagają dużych ilości opału, zapewniając jednocześnie przyjemne ciepło nawet podczas siarczystych mrozów.
Alternatywą dla węgla, jest ogrzewanie elektryczne – rozwiązanie bardziej wygodne, aczkolwiek mniej korzystne pod względem ekonomicznym. Energia elektryczna, jak nietrudno zauważyć, drożeje niemalże z dnia na dzień, co automatycznie przekłada się na wysokość rachunków. Jeśli ponadto wydłuży się sezon grzewczy, koszty ogrzewania mogą w znaczny sposób uszczuplić domowy budżet.

Godne uwagi są także inteligentne piece gazowe, w których przypadku obowiązkiem użytkownika jest tylko odpowiednie zaprogramowanie pieca (ogrzewanie włącza się automatycznie w momencie, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej ustalonego poziomu) oraz systematyczne regulowanie rachunków za gaz. Różne piece można znaleźć na http://tanie-grzanie.net/.

Piec to wszystko

Piec centralnego ogrzewania to nie wszystko – aby w domu było ciepło, należy wykonać montaż dodatkowych urządzeń grzewczych, do których należą przede wszystkim rury i kaloryfery.
Wiele osób nie zwraca należytej uwagi na odpowiednią izolację rur, popełniając w ten sposób błąd, który w istotny sposób wpływa na ekonomiczną stronę ogrzewania.
Wykonanie odpowiedniej izolacji rur wymaga wiele pracy i wysiłku, dlatego warto rozważyć alternatywę, jaką są rury preizolowane, nota bene, znane i stosowane w budownictwie od wielu lat.

Początkowo rury preizolowane były wykorzystywane wyłącznie do budowy podziemnych sieci ciepłowniczych, z czasem zaczęto je wykorzystywać podczas budowy sieci nadziemnych, tworzenia systemów ciepłej wody użytkowej, a także w domowych instalacjach grzewczych i wodnych.
Cechą charakterystyczną rur preizolowanych jest zewnętrzna warstwa izolacji cieplnej, posiadająca wysokie parametry paroszczelne i dźwiękoszczelne. Rury preizolowane składają się z rury przesyłowej, warstwy izolacyjnej oraz rury osłonowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Znaki – czy ich wielkość mają znaczenie?
Znaki – czy ich wielkość mają znaczenie?
Jednymi z ważnych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego są znaki pionowe. Zazwyczaj informują one o zasadach obowiązujących w konkretnym miejscu, ale […]
Jaką lampę wstawić do pokoju dziecięcego?
Jaką lampę wstawić do pokoju dziecięcego?
Wybór odpowiedniej lampy do pokoju naszej pociechy może być problematyczne. Pod uwagę należy wziąć nie tylko kwestie wizualne, ale również […]
Zakładanie ogrodów – od czego zacząć?
Zakładanie ogrodów – od czego zacząć?
Ogród jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących projektów, jakie można podjąć. Wymaga on jednak starannego planowania i istnieje wiele elementów, które […]
Ostatnie wpisy