Polecamy

“Na ostatni guzik” – rola eleganckich zaproszeń ślubnych podczas przygotowywania wesela

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawową rolą jaką pełnią zaproszenia ślubne jest poinformowanie gości o planowanej uroczystości. Znajdujący się tam tekst jest oficjalnym życzeniem młodej pary, by adresat pojawił się na ich weselu.

Zanim staniecie na ślubnym kobiercu

Zarówno zaproszenia ślubne z koronką, jak i kartki z błyszczącymi zdobieniami powinny nawiązywać do charakteru uroczystości. Ślub w plenerze mogą zapowiadać zdobione liśćmi zaproszenia, z kolei wesele z ustalonym dress codem może być poprzedzone rozesłaniem tematycznych kartek dla gości. Sama prośba o przybycie to nie jedyna rola, jaką spełniają eleganckie zaproszenia – co jeszcze należy do ich zadań?

Sugestie i informacje dla zaproszonych gości

Na zaproszeniach powinny znajdować się również ważne z punktu widzenia gości informacje i sugestie. Poza nazwiskami, adresem kościoła i dokładną datą ślubu na kartkach może znaleźć się również informacja o pożądanych przez młodą parę prezentach, czy prośba o nieprzynoszenie kwiatów w ramach podarunku. Zakup kartek warto dokładnie zaplanować. Z odpowiednim wyprzedzeniem trzeba określić ich ilość, wygląd, czy przeznaczony na nie budżet. Dzięki nim można nawiązać również do podarunków dawanych gościom.

Nie można zapomnieć, że dziś są one nieodłączną częścią wesela. Okazuje się, że z czekoladek podziękowania dla gości czynić nie trzeba. Warto zastąpić je figurkami, czy miniaturowymi słoikami miodu, do których nawiązywać może motyw umieszczony przez młodą parę na zaproszeniu wysyłanym gościom na długo przed weselem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jak obrabiać metale o wyjątkowo dużych gabarytach?
Jak obrabiać metale o wyjątkowo dużych gabarytach?
Przedmioty wytwarzane z metalu są dostosowywane do użycia dzięki różnym sposobom obróbki, takim jak frezowanie, toczenie, czy szlifowanie. Zazwyczaj dotyczą […]
Co zrobić, żeby zachęcić swoich pracowników do jazdy na rowerze?
Co zrobić, żeby zachęcić swoich pracowników do jazdy na rowerze?
Każdy, kto decyduje się przesiąść z samochodu na rower, ma duży wkład w dbanie o środowisko. Ale można odnieść z […]
Nauka języków obcych nie musi być monotonna
Nauka języków obcych nie musi być monotonna
Gdy młody człowiek uczy się nowych rzeczy, to nie może to być dla niego monotonne. Inaczej może okazać się, że […]
Ostatnie wpisy