Polecamy

Jak wypożyczyć samochód?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczenie samochodu w miejscu docelowym znacząco ułatwia podróżowanie. Pierwsze wypożyczenie może być związane z ogromnym stresem, sprawdźmy więc na co warto zwrócić uwagę przy wypożyczeniu samochodu (zobacz: “wynajem aut Kraków Balice”).

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo stron pośredniczących w wynajmie samochodu. Na początku jest to najlepsza opcja, gdyż w taki sposób znajdziemy firmy, którym możemy zaufać.

Podczas rezerwacji musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na termin wynajmu, miejsce, w którym chcemy odebrać samochód, czas wynajmu, limit kilometrów (jeśli jest) i najważniejsze – wiek kierowcy. Duża część wypożyczalni pobiera dodatkowe opłaty, jeśli kierowca ma mniej niż 25 lat.

W celu wynajęcia samochodu musimy mieć przy sobie:

  • prawo jazdy
  • dokument tożsamości (dowód, a jeszcze lepiej paszport)
  • kartę kredytową, lub debetową wypukłą – wypożyczalnie często blokują środki na karcie w celu zabezpieczenia się przed ewentualnym uszkodzeniem przez Ciebie samochodu.

Wynajmowany samochód zazwyczaj ma w ofercie podstawowe ubezpieczenie, które chroni nas dopiero powyżej pewnej kwoty (przykładowo, jeśli kwota zablokowana na naszym koncie to 500 euro, to znaczy że jeśli narobimy szkód do tej kwoty, to zostanie nam ona potrącona, a dopiero kwotę ponadto przejmie ubezpieczyciel). Warto więc zastanowić się czy możemy ryzykować i czy nie warto czasem dokupić dodatkowego ubezpieczenia.

Podczas odbioru samochodu należy zwrócić szczególną uwagę na stan samochodu. Najlepiej zrobić dokładne zdjęcia na zewnątrz i w środku, a każde uszkodzenie, którego nie zauważycie w karcie wypożyczenia samochodu, zgłosić pracownikowi. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na stan paliwa w baku. Zazwyczaj wypożycza (sprawdź: wypożyczalnia samochodów Warszawa lotnisko Modlin) się auto z pełnym bakiem i takie też trzeba zwrócić, ale czasem może się okazać, że nasze auto nie zostało zatankowane. Miłej jazdy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Grunt dyspersyjny – co to jest?
Grunt dyspersyjny – co to jest?
Podczas wykonywania nawierzchni zachodzi zazwyczaj konieczność jej porządnego zagruntowania. Ma to na celu zwiększenie trwałości materiałów wykończeniowych, takich jak choćby […]
Jakie świeczki zapachowe ozdobne wybrać? 
Jakie świeczki zapachowe ozdobne wybrać? 
Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu, aby Twój dom pachniał niesamowicie, to świece zapachowe są drogą do celu. Są one […]
Jakie przedmioty warto kupić przez Internet do domu?
Jakie przedmioty warto kupić przez Internet do domu?
Przez większość czasu istnieją pewne przedmioty do domu, które chcesz kupić online. Nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, ale nadal […]
Ostatnie wpisy