Polecamy

Dlaczego warto skorzystać z usług auto szrotu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Auto szrot to potoczna nazwa stacji demontażu pojazdów. Legalne stacje posiadają zezwolenie właściwego wojewody na prowadzenie działalności i z takich tylko należy korzystać, żeby mieć pewność, że działa się zgodnie z prawem.

Czym zajmuje się auto szrot?

Auto szrot zajmuje się:

– skupem pojazdów,

– złomowaniem i kasacją pojazdów,

– sprzedażą części do samochodów.

Skup pojazdów

Najczęściej auto szrot skupuje wszystkie marki i rodzaje samochodów. Takim miejscem jest skup aut Szczecin. Skupowane są tu auta nadające się jeszcze do użytku, uszkodzone oraz powypadkowe. Sprzedaż pojazdu jest tu legalna, potwierdzona umową kupna – sprzedaży. Nabywająca go firma bierze za niego całkowitą odpowiedzialność, a były właściciel może spać spokojnie. 

Złomowanie i kasacja pojazdów

Legalnie działający auto szrot zajmuje się również złomowaniem i kasacją pojazdów, które dla właścicieli nie mają już żadnej wartości. Złomowaniem pojazdów z całego kraju zajmuje się https://cargryf.pl/. Złomując pojazd w takim miejscu jego właściciel może być pewny, że cały proces przebiegnie sprawnie jeżeli tylko dostarczy wraz z samochodem wymagane dokumenty. 

Kasacja pojazdu zostanie potwierdzona odpowiednim zaświadczeniem pozwalającym na wyrejestrowanie samochodu i zwolnienie z opłacania składki OC.

Sprzedaż części do samochodów

Auto szrot ze złomowanych samochodów odzyskuje części, które nadają się do dalszej odsprzedaży. Szanująca się stacja i dbająca o klienta przed sprzedażą tych części poddaje je kontroli technicznej w celu wyeliminowania ich wad. Dzięki temu klient może kupić oryginalne części w rozsądnej cenie.

Pozostałe niewykorzystane części poddawane są przez auto szrot recyklingowi lub utylizacji. Właściciel oddającego tu pojazdu ma pewność, że jego samochód został zezłomowany bez szkody dla środowiska. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Firma transportowa o międzynarodowym zasięgu
Firma transportowa o międzynarodowym zasięgu
Firma transportowa Warszawa o międzynarodowym zasięgu to idealna propozycja dla wszystkich osób, które w najbliższej przyszłości potrzebują skorzystać z usług […]
Budowa hali z płyt warstwowych – o czym pamiętać?
Budowa hali z płyt warstwowych – o czym pamiętać?
Hale z płyt warstwowych górują nad murowanymi obiektami. Budowa takiej konstrukcji jest tańsza, prostsza i trwa znacznie krócej. Hale stalowe […]
W jakim przypadku warto zdecydować się na druk cyfrowy, zamiast offsetowego?
W jakim przypadku warto zdecydować się na druk cyfrowy, zamiast offsetowego?
Firmom poligraficznym coraz więcej pracy dostarczają działy marketingowe, ponieważ rola reklamy jest obecnie bardzo duża. W drukarniach realizowane są zarówno […]
Ostatnie wpisy