Polecamy
Dom

Czym się kierować przy urządzaniu wnętrz prowansalskich?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze parę lat temu wydawać by się mogło, iż styl prowansalski odchodzi powoli w niepamięć branży meblarskiej, jednak stało się inaczej. Obecnie, produkty cechujące się jego elementami, stanowić mogą świetne podkreślenie charakteru wnętrza, jak i całego mieszkania. W końcu styl prowansalski to nie tylko wiele odcieni bieli, ale i multum kolorów, które są w stanie oświetlić domowe przestrzenie. 

Rozwiązania bliskie naturze

Większości z nas meble prowansalskie kojarzą się z atmosferą radości, relaksu, wypoczynku i pewnego bajkowego odrealnienia. Jednocześnie jednak styl ten ma o wiele więcej do zaproponowania – kolory w nim są delikatne, acz na tyle wyraziste, iż bez trudu dodadzą energii każdej wybranej przez nas przestrzeni. W salonie czy kuchni bardzo dobrze odnajdą się większe witryny, jak i eleganckie kredensy: https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble/rodzaje-mebli/biblioteki-kredensy-witryny/kredensy-prowansalskie/ – wyróżnić tu możemy formy klasyczne, francuskie, otwarte oraz te bardziej nietypowe. 

Pośród miłośników książek pożądane okazać się mogą prowansalskie biblioteczki ze szklaną gablotą. Natomiast do najbardziej znanych motywów zdobniczych w tej kategorii należą: cykady, oliwki czy lawenda – prostota i uniwersalność tychże mebli pozwala na raczej bezproblemowe łączenie ze sobą różnych stylów meblowych. Warto wspomnieć, iż kuchnie prowansalskie warszawa są trendem powracającym i szybko zyskującym na popularności. Szczególnie w większych polskich miastach, gdzie klientom zależy na uzyskaniu przyjemnej i ciepłej atmosfery nawet na małych przestrzeniach. A styl prowansalski – dzięki dużej dawce jasnego koloru, ułatwia optyczne powiększenie wnętrz. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Pomysły na smaczne, zimowe desery
Pomysły na smaczne, zimowe desery
W czasie zimowych dni na dworze szybciej robi się ciemno i zimno. To doskonały czas, by rozgrzać się za pomocą […]
Własna restauracja – Jak spełnić to marzenie?
Własna restauracja – Jak spełnić to marzenie?
Otwarcie restauracji jest wyzwaniem, ale jest to również satysfakcjonujące doświadczenie. Będziesz mógł zapewnić swoim klientom wspaniałe jedzenie i obsługę, jednocześnie […]
Ostatnie wpisy