Polecamy

Co pojawia się na drogach podczas ich remontu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapory, słupki i tablice kierujące

Podczas remontu dróg niezwykle ważne jest odpowiednie oznakowanie miejsca prac. Pomocne w tym są liczne urządzenia, z których korzystają drogowcy. Jeśli jakaś trasa zostaje zamknięta, w miejscu zamknięcia stawiane są zapory. Powinny mieć elementy odblaskowe, które będą dobrze widoczne nocą.

Często zapory pomalowane są biało-czerwoną lub pomarańczową farbą. Jeszcze do niedawna stosowano głównie zapory drewniane, obecnie coraz częściej sięga się po urządzenia wykonane tworzyw sztucznych, które są lekkie i trwałe.

Jeśli na drodze występuje zwężenie, do jego oznaczenia wykorzystuje się zazwyczaj słupki ostrzegawcze. Uzupełnieniem elementów ustawianych na drodze są pionowe tablice informujące o robotach drogowych. Takie tablice umieszczone z odpowiednim wyprzedzeniem skutecznie ostrzegają kierowców przed pojawiającymi się utrudnieniami.

Progi zwalniające i inne urządzenia

W zależności od charakteru przeprowadzanych prac, drogowcy korzystać mogą również z wielu innych urządzeń. Jeśli roboty drogowe powodują ograniczenie widoczności, w celu jej poprawiania zastosować można lustra drogowe, np. takie https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lustra-drogowe-przemyslowe-uniwersalne/lustra-drogowe.

Niekiedy remonty przeprowadzane są tylko na jednym pasie ruchu. W takiej sytuacji drugi pas ruchu służy do poruszania się w obu kierunkach. Żeby taki ruch odbywał się w sposób płynny i bezpieczny, wykorzystywane są przenośne sygnalizatory świetlne. W sytuacji, gdy drogowcom zależy na tym, aby kierowcy zwolnili, zamontować mogą progi zwalniające.

Na drogach pojawiać mogą się także taśmy ostrzegawcze, pozwalające na oznaczenie miejsca wykonywanych prac. Ilość dostępnych produktów jest naprawdę duża. Mogą być stosowane naprzemiennie w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pracownikom wykonujących roboty drogowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Automatyczna skrzynia biegów – co warto wiedzieć?
Automatyczna skrzynia biegów – co warto wiedzieć?
Samochody z automatyczną skrzynią biegów cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. W związku z tym, że nie wszyscy kierowcy wiedzą, […]
Czym się kierować przy urządzaniu wnętrz prowansalskich?
Jeszcze parę lat temu wydawać by się mogło, iż styl prowansalski odchodzi powoli w niepamięć branży meblarskiej, jednak stało się […]
Akcesoria dla dziecka, o których należy zawsze pamiętać
Akcesoria dla dziecka, o których należy zawsze pamiętać
Niemowlę przesypia w pierwszych dniach życia nawet 19 godzin na dobę, roczny maluch potrzebuje około 14 godzin snu. Warto zatroszczyć […]
Ostatnie wpisy