Polecamy
Co nada domowi przytulnego charakteru?
Dom

Co nada domowi przytulnego charakteru?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przytulne wnętrza, czyli takie pachnące domowymi wypiekami zachęca do relaksu po ciężkim dniu. Jak sprawić, żeby nasze mieszkanie nabrało takiego charakteru? To niezwykle łatwe. Wystarczy pamiętać o trzech podstawowych elementach: oświetleniu, miękkich tkaninach i odpowiednim zapachu.

Odpowiednie światło

Delikatne (koniecznie ciepłe) światło pozwala odpocząć, wyciszyć się i naprawdę zrelaksować po całodziennej bieganinie. Idealnym rozwiązaniem będą świece. Są nie tylko tanie, ale przede wszystkim niezwykle gustowne. Dodatkowo nadają intymnego charakteru. Można umieścić je w szklanych, kolorowych świecznikach odbijających płomień.

Równie ciekawym rozwiązaniem są latarnie ceramiczne, w których umieszcza się delikatne podgrzewacze, migoczące dyskretnym światłem w różnych zakamarkach domu.

Miękkie tkaniny

Miejscem, w którym najczęściej się relaksujemy po ciężkim dniu jest kanapa w salonie. Miękkie i miłe w dotyku poduchy (np. pluszowe) oraz koc to idealne rozwiązanie na uzyskanie przytulnego wnętrza. Co więcej, te elementy bezpośrednio zachęcają do tego aby się w nich zanurzyć i odpocząć. Przytulną atmosferą nadadzą także zasłonki, zwłaszcza te lekkie i zwiewne w naturalnych odcieniach.

Przyjemny zapach

Moc aromaterapii jest znana od wieku. Odpowiedni zapach koi zmysły. O ile nie zawsze mamy czas na upieczenie domowego jabłecznika z cynamonem, który wypełnia wnętrze niesamowitym aromatem, o tyle możemy posiłkować się na co dzień zapachowymi świecami i potpourri.

Czym jest potpourri? To miski ceramiczne wypełnione suszonymi ziołami i kwiatami, które roztaczają delikatny zapach. Można je bardzo łatwo zrobić samemu, dobierając takie akcenty zapachowe, jakie najbardziej lubimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jakimi cechami kierować się przy wyborze kawy do ekspresu?
Jakimi cechami kierować się przy wyborze kawy do ekspresu?
Jest wiele rodzajów kawy i wiele sposobów jej serwowania. Istnieją też indywidualne preferencje, które sprawiają że napój ten przyrządzany jest […]
Jakie są korzyści z pomocy drogowej?
Jakie są korzyści z pomocy drogowej?
Wypadek drogowy nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jesteś w nim zaangażowany. Jednak z pomocą usług pomocy drogowej podczas […]
Gdzie warto posiadać wentylację pomieszczeń i dlaczego?
Gdzie warto posiadać wentylację pomieszczeń i dlaczego?
Montaż wentylacji jest konieczny wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. Dotyczy to głównie domów jednorodzinnych, mieszkań oraz miejsc pracy. Coraz popularniejszym […]
Ostatnie wpisy