Polecamy

Co kupić, gdy w domu ma się pojawić kot lub pies?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygarnięcie do domu zwierzęcia, to wspaniałomyślny krok ze strony nowych właścicieli. Jest to też duże wydarzenie w życiu wszystkich domowników – w końcu nie codziennie przyjmuje się do domu nowego członka rodziny, a za takiego przecież chcemy uważać naszego czworonoga.

By jednak odpowiednio przygotować się do posiadania zwierzęcia, musimy nabyć odpowiednie sprzęty, które ułatwią życie nam i naszemu nowemu pupilowi. Podstawą jest kuweta – to tam zwierzę załatwia swoje potrzeby, jeśli oczywiście jest tego nauczone. Jeżeli nie – musimy je tego nauczyć, jednak większość zwierząt które wcześniej przebywały pod opieką ludzi posiada już tę umiejętność.

Kuweta musi być odpowiednio duża, by zwierzak spokojnie się w niej zmieścił i nie rozsypywał żwirku po naszym mieszkaniu. Sam żwirek też musi być odpowiedni – najważniejsze, by dobrze wchłaniał zapachy. Lepiej zainwestować w nieco droższe modele kuwet, oraz jakościowy żwirek, by nie musieć później odczuwać przykrych zapachów.

Dobra karma to podstawa

Nasz nowy pupil musi się też dobrze odżywiać. Wybierając dla niego pożywienie, dowiedzmy się, co jadł wcześniej. Najbardziej popularnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest sucha karma dla kotów. Lubi ją niemal każdy kot, o ile jest do niej przyzwyczajony.

Jeżeli wcześniej kot nie jadł suchej karmy, może początkowo kręcić na nią nosem, ale po pewnym czasie, gdy zorientuje się, że nie dostanie na obiad, czy kolację nic innego, z powodzeniem zje to, co mu dajemy. Karma dla psów również może być sucha, co dodatkowo pozytywnie wpływa na uzębienie naszego zwierzęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Lampy robocze – jakie mają zastosowanie?
Lampy robocze – jakie mają zastosowanie?
Lampa robocza to rodzaj oprawy oświetleniowej, która zapewnia przenośne, ruchome oświetlenie do różnych zadań. Są one często używane przez pracowników […]
Okna aluminiowe – jakie są ich zalety?
Okna aluminiowe – jakie są ich zalety?
Okna aluminiowe to doskonały wybór dla osób, które chcą dodać trochę stylu do swojego domu. Są one trwałe i mocne, […]
Na co zwrócić uwagę wybierając sznurówki?
Na co zwrócić uwagę wybierając sznurówki?
Sznurowadła to obowiązkowy element sportowego obuwia. Nie każdy jednak wie, że mogą być przy tym modnym dodatkiem. Poza tym, od […]
Ostatnie wpisy