Polecamy

Taśma dwustronna – jak jest zrobiona?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku istnieje wiele akcesoriów papierniczych oraz budowlanych, bez których ciężko byłoby sobie wyobrazić remonty oraz przeróżne naprawy w naszym gospodarstwie domowym. Jednym z najprzydatniejszych narzędzi jest taśma dwustronna. W jaki sposób jest ona wykonana i z czego się składa?

Aby odpowiedzieć na te pytania, zastanówmy się najpierw przez chwilkę nad zastosowaniami taśmy dwustronnej. Wbrew pozorom nie jest ona używana jedynie w celu połączenia dwóch papierowych powierzchni. Taśmą dwustronną klei się także elementy plastikowe, skórne, ceramiczne, drewniane, a nawet metalowe! Oczywiście musimy dobrać odpowiedni rodzaj taśmy do konkretnych rodzajów powierzchni, które chcemy ze sobą połączyć.
Taśma dwustronna składa się z trzech zasadniczych elementów. Pierwszy z nich to nośnik. Wykonuje się go z różnych materiałów, na przykład z fizeliny, włókniny, siatki, papieru lub pianki.

Drugim elementem, który chcemy omówić jest klej. Jako, że mówimy o taśmach dwustronnych, warto pamiętać, że znajduje się on po obu stronach. Używa się z reguły klejów akrylowych lub kauczukowych – zależy to od tego, jakiej siły złączenia potrzebujemy. Trzecim i ostatnim elementem taśm dwustronnych jest przekładka zabezpieczająca. Zbudowana jest ona z folii lub papieru silikowanego.

Oczywiście nie uda nam się skleić wspomnianego wyżej metalu lub drewna za pomocą zwykłej taśmy dwustronnej. W tym celu należy użyć mocniejszych środków, które często można zdobyć jedynie na specjalne zamówienie. Zdobycie takich produktów wiąże się oczywiście także z poniesieniem adekwatnych kosztów.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł Ci nabyć większego rozeznania w świecie taśm dwustronnych. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej, skorzystaj z usług pobliskiego sklepu budowlanego lub poszukaj informacji w Internecie.

Bogatą ofertę taśm klejących znajdziesz przykładowo na stronie:  http://bbtapes.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Betonowy zbiornik na deszczówkę – jakie ma zalety?
Betonowy zbiornik na deszczówkę – jakie ma zalety?
Betonowe zbiorniki na wodę deszczową to świetny sposób na przechowywanie własnych zapasów wody. Są trwałe, dobrze wyglądają i mogą być […]
Nowoczesne udogodnienia w życiu osób niewidomych
Nowoczesne udogodnienia w życiu osób niewidomych
Jeszcze kilkanaście lat temu osoby niewidome oraz niedowidzące miały bardzo ograniczone możliwości poruszania się oraz podejmowania pracy. Obecnie stosuje się […]
Jakich urządzeń używa się w opiece nad obłożnie chorym?
Jakich urządzeń używa się w opiece nad obłożnie chorym?
Opieka nad osobą obłożnie chorą jest nie tylko obciążająca psychicznie, ale przede fizycznie. Wymaga sporej sprawności i determinacji oraz tężyzny, […]
Ostatnie wpisy