Dlaczego wybrałam TO przedszkole?

Wybierając przedszkole dla naszego dziecka, zazwyczaj kierujemy się tym, aby odległość od naszego domu była jak najmniejsza i żeby dziecko mogło się tam uczyć np. języka angielskiego. Jednak najważniejsze jest to, aby nasz maluch czuł się tam dobrze. Jak rozpoznać przyjazne miejsce dla dzieci? Oto kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze przedszkola.

  1. Jeżeli Twoje dziecko nie ma jeszcze 3 lat, najlepszym wyborem dla niego będzie niewielkie przedszkole prywatne. Duża grupa może spowodować, że maluch poczuje się trochę zagubiony. Jeżeli Twoje dziecko ma 4 lub 5 lat możesz wybrać dla niego większą grupę, która da mu wiele nowych znajomości.
  2. Małe dziecko musi czuć się w przedszkolu bezpiecznie. Ważny jest okres adaptacji, w którym dziecko obdarza zaufaniem nowe osoby i miejsce. Czas adaptacji jest różny, niektóre dzieci stają się śmiałe już po 2 dniach, inne potrzebują na to nawet kilku tygodni. Wiele przedszkoli organizuje spotkania dla dzieci i rodziców, tak aby mogły zapoznać się z życiem w grupie i z panującymi tutaj regułami i zasadami. Jeśli te spotkania nie pomogą w wystarczającej adaptacji, rodzic powinien towarzyszyć dziecku po rozpoczęciu roku szkolnego.
  3. Na miejscu możesz zapytać o kilka ważnych rzeczy, dotyczących funkcjonowania przedszkola. Istotna jest liczebność grupy – lepiej, gdy liczba przedszkolaków nie przekracza 20. Warto zapytać jakie zajęcia dodatkowe są oferowane przedszkolakom oraz czy są płatne. Niektóre przedszkola mają profile np. językowe, artystyczne, przyrodnicze. Zapytaj, co kryje się pod tymi nazwami i jakie zajęcia odbywają się w takich przedszkolach.
Podaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × pięć =