Polecamy

Z jakich części składa się samochód?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód może składać się z setek części, ale podstawowa anatomia samochodu jest dość prosta. Główny korpus samochodu składa się z maski, która chroni silnik; bagażnika, w którym przechowywane są bagaże i inne przedmioty; oraz dachu, który chroni pasażerów przed deszczem i śniegiem. Drzwi to kolejna ważna część nadwozia samochodu, która pozwala pasażerom bezpiecznie wejść i wyjść z pojazdu.

Silnik 

Silnik jest urządzeniem, które zamienia energię chemiczną benzyny na energię mechaniczną. Silnik dostarcza również energii innym ruchomym częściom samochodu.

Skrzynia biegów 

Skrzynia biegów to grupa przekładni, która umożliwia obracanie się kół z różnymi prędkościami. Pomaga ona w zmianie biegów podczas jazdy.

Mechanizm różnicowy 

Mechanizm różnicowy zmniejsza różnicę prędkości pomiędzy dwoma kołami, pozwalając każdemu z nich obracać się z własną prędkością i kierunkiem.

Hamulce 

Są to urządzenia mechaniczne służące do spowolnienia lub zatrzymania pojazdu poprzez zamianę jego energii kinetycznej na ciepło w wyniku tarcia.

Zawieszenie 

Zawieszenie pomaga w wygładzaniu nierówności poprzez pochłanianie niektórych ze wszystkich nierówności i wibracji odczuwanych podczas jazdy.

Układ kierowniczy 

Składa się z koła kierownicy, kolumny kierownicy i układu kierowniczego, który umożliwia kierowcy obracanie przednich kół z lewej do prawej strony w celu kierowania samochodem w zamierzonym kierunku.

Jeśli chcesz kupić coś do swojego samochodu, to ford części jest miejscem, w którym z łatwością to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Rola tlenu i dwutlenku węgla w uprawie roślin
Rola tlenu i dwutlenku węgla w uprawie roślin
Proces fotosyntezy najprościej opisać można jako przemiana biochemiczna, polegająca na pobieraniu przez rośliny dwutlenku węgla, wody i słońca oraz zamianie […]
Czym się kierować przy wyborze roweru?
Czym się kierować przy wyborze roweru?
Wybór roweru to ważna decyzja i jest wiele rzeczy do rozważenia. Na przykład, należy zastanowić się nad rodzajem jazdy, jaką […]
Podstawowe meble do sal konferencyjnych
Podstawowe meble do sal konferencyjnych
W salach konferencyjnych odbywają się ważne zebrania, konferencje dla pracowników i dla kontrahentów, a także inne posiedzenia, które czasem trwają […]
Ostatnie wpisy