Polecamy

Taśma dwustronna – jak jest zrobiona?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku istnieje wiele akcesoriów papierniczych oraz budowlanych, bez których ciężko byłoby sobie wyobrazić remonty oraz przeróżne naprawy w naszym gospodarstwie domowym. Jednym z najprzydatniejszych narzędzi jest taśma dwustronna. W jaki sposób jest ona wykonana i z czego się składa?

Aby odpowiedzieć na te pytania, zastanówmy się najpierw przez chwilkę nad zastosowaniami taśmy dwustronnej. Wbrew pozorom nie jest ona używana jedynie w celu połączenia dwóch papierowych powierzchni. Taśmą dwustronną klei się także elementy plastikowe, skórne, ceramiczne, drewniane, a nawet metalowe! Oczywiście musimy dobrać odpowiedni rodzaj taśmy do konkretnych rodzajów powierzchni, które chcemy ze sobą połączyć.
Taśma dwustronna składa się z trzech zasadniczych elementów. Pierwszy z nich to nośnik. Wykonuje się go z różnych materiałów, na przykład z fizeliny, włókniny, siatki, papieru lub pianki.

Drugim elementem, który chcemy omówić jest klej. Jako, że mówimy o taśmach dwustronnych, warto pamiętać, że znajduje się on po obu stronach. Używa się z reguły klejów akrylowych lub kauczukowych – zależy to od tego, jakiej siły złączenia potrzebujemy. Trzecim i ostatnim elementem taśm dwustronnych jest przekładka zabezpieczająca. Zbudowana jest ona z folii lub papieru silikowanego.

Oczywiście nie uda nam się skleić wspomnianego wyżej metalu lub drewna za pomocą zwykłej taśmy dwustronnej. W tym celu należy użyć mocniejszych środków, które często można zdobyć jedynie na specjalne zamówienie. Zdobycie takich produktów wiąże się oczywiście także z poniesieniem adekwatnych kosztów.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł Ci nabyć większego rozeznania w świecie taśm dwustronnych. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej, skorzystaj z usług pobliskiego sklepu budowlanego lub poszukaj informacji w Internecie.

Bogatą ofertę taśm klejących znajdziesz przykładowo na stronie:  http://bbtapes.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jak można promować swoją markę w przestrzeni publicznej?
Jak można promować swoją markę w przestrzeni publicznej?
Współcześnie żadna firma nie jest w stanie odnieść sukcesu na rynku bez skutecznej reklamy. Powinna ona obejmować nie tylko różnorodne […]
Jak efektownie wykończyć mieszkanie?
Jak efektownie wykończyć mieszkanie?
Aby nieruchomość znakomicie się prezentowała, warto poświęcić odpowiednią ilość uwagi nie tylko takim elementom wyposażenia wnętrz jak meble czy dodatki. […]
Jak odpowiednio zorganizować swój ślub?
Jak odpowiednio zorganizować swój ślub?
Ślub to najważniejszy dzień w Twoim życiu. To wspaniały czas na świętowanie z rodziną i przyjaciółmi, ale także dużo pracy […]
Ostatnie wpisy