Polecamy

Rozwód – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to proces prawny, który kończy małżeństwo. Jest to decyzja ostateczna i wiążąca, która może być cofnięta tylko w przypadku śmierci jednego z małżonków lub stwierdzenia nieważności. Najważniejszy w tej sytuacji będzie dobry adwokat Kraków rozwód to trudny proces, który może być bardzo skomplikowany i czasochłonny. 

Rozwód jest oparty na jednej z trzech rzeczy:

Nie dające się pogodzić różnice

Jest to najczęstszy powód rozwodu. Małżonkowie po prostu nie dogadują się już ze sobą, nawet jeśli bardzo się kochają. Po prostu nie mogą już żyć razem spokojnie, co oznacza, że nie chcą też być małżeństwem.

Okrucieństwo

Występuje wtedy, gdy jedno z małżonków rani lub maltretuje drugiego fizycznie lub emocjonalnie. Może to obejmować takie rzeczy, jak groźby skrzywdzenia ciebie lub twoich dzieci, prześladowanie lub wielokrotne nękanie cię po tym, jak poprosiłeś o zaprzestanie, uderzanie lub kopanie cię, nadużywanie narkotyków/alkoholu w takim stopniu, że powoduje to przemoc lub znęcanie się nad tobą lub kimś innym, kto mieszka w twoim domu.

Cudzołóstwo

Oznacza, że jeden z małżonków zdradzał drugiego z kimś innym podczas trwania małżeństwa . Może to obejmować takie rzeczy, jak uprawianie seksu z inną osobą, podczas gdy nadal jest się mężem innej osoby, całowanie innej osoby w miejscu publicznym.

Dezercja

Oznacza, że jeden z małżonków opuścił drugiego bez zamiaru powrotu. Może to obejmować takie rzeczy jak nie wracanie do domu po pracy lub wychodzenie bez informowania kogokolwiek, dokąd się udaje. Może to być również nie wspieranie współmałżonka w żaden sposób, w tym emocjonalnie lub finansowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Jakie meble wstawić do kuchni?
Jakie meble wstawić do kuchni?
W każdej kuchni bardzo ważną rolę pełnią meble – powinny nie tylko stylowo się prezentować, ale także pomieścić wszystkie akcesoria […]
Sprzęt do domowej gimnastyki korekcyjnej
Sprzęt do domowej gimnastyki korekcyjnej
Decydując się na rehabilitację, niekoniecznie musi być ona przeprowadzana w specjalistycznym gabinecie. Aby zaoszczędzić czas na dojazdy oraz pieniądze przeznaczone […]
Ostatnie wpisy