Minimalizm we wnętrzach to coraz częściej spotykany styl podczas urządzania mieszkań i domów, ale również biur czy innych pomieszczeń użytkowych. Dzięki minimalizmowi można zaoszczędzić miejsce, optycznie zwiększyć wolną przestrzeń, a przede wszystkim mieć solidną bazę do zmiany wystroju czy dodatków. Wynika z tego, że minimalizm jest zarówno praktyczny, jak i efektowny. Jak wyposażyć pomieszczenie, aby urządzić je w minimalistycznym stylu?
Kolory – to przede wszystkim one wpływają na wygląd całego pomieszczenia. Aby stworzyć delikatne i minimalistyczne tło w mieszkaniu, najlepiej używać białego koloru, który nie tylko rozjaśnia wnętrze i stwarza wizualny efekt powiększenia, ale również stanowi świetną bazę do wstawiania mebli i dodatków w różnorodnym stylu. Minimalizm unika krzykliwych wzorów – jeśli już, to w grę może wejść wyłącznie delikatny, jasny i stonowany deseń.
Mimo że minimalizm kojarzy się z małą ilością wszystkiego, to niekoniecznie tak do końca jest. W każdym, zwłaszcza małym mieszkaniu, potrzebna jest duża ilość miejsca do przechowywania. Nie oznacza to, że posiadając małe mieszkanie, trzeba zrezygnować z minimalistycznego stylu. Wystarczy postawić na szafki minimalistyczne, które nie będą posiadały ozdobnych frontów, nóżek czy uchwytów, ale za to mogą być pokaźnych rozmiarów. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kanapy czy sofy – kolorowa bądź wzorzysta nie sprawdzi się pod kątem praktyczności. Ciężko w takim przypadku o dopasowanie uniwersalnych dodatków, takich jak poduszek, koców czy dywanów.