Polecamy

Kiedy zacząć planować urlop?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ferie zimowe

Choć część osób spędza wolny okres o tej porze roku w domu, to nie brakuje oczywiście entuzjastów narciarstwa czy rodziców, którzy chcą zabrać gdzieś swoje dzieci, gdy pociechy mają przerwę zimową w szkole. Najpopularniejszym kierunkiem na takie wyjazdy są góry i rezerwacja takiego pobytu powinna być nieco mniej problematyczna niż w okresie letnim, kiedy występuje prawdziwe natężenie turystów.

Nie zmienia to faktu, że lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeżeli chcemy wybrać odpowiadający nam pensjonat, a nie taki, który po prostu ma jeszcze wolne miejsca. Tego rodzaju wyprawy można aranżować już pod koniec lata lub na początku jesieni. Przy podróżach z dziećmi trzeba się oczywiście upewnić, w jakie dni nadchodzącego roku wypadną im dni wolne. 

Letnie wyjazdy

Zdecydowana większość ludzi decyduje się na dłuższe urlopy latem, gdy warunki sprzyjają wypoczynkowi niemal w każdym rejonie kraju. Szykując się na wakacje nad jeziorem z dziećmi, bądź wyjazd nad morze lub w góry, najlepiej będzie ułożyć sobie plany jak najwcześniej. Paradoksalnie, najbardziej rozsądnym terminem na dokonywanie rezerwacji jest jesień. Wiele osób jest wtedy świeżo po poprzednim urlopie i nie myśli jeszcze o kolejnym, więc dostępny jest pełen przekrój wolnych lokalizacji.

Dodatkowym atutem jest to, iż ceny będą wtedy bardziej przystępne – im bliżej sezonu, tym ośrodki windują koszty pobytu, gdyż osoby aranżujące swoje wakacje w ostatniej chwili nie mają już specjalnego wyjścia i są gotowe zapłacić więcej. Podobnie wygląda to w przypadku zagranicznych wojaży organizowanych przez biura turystyczne.

Choć popularne stały się oferty „last minute”, to nie zawsze przytrafi się wtedy coś ciekawego, a działając z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, na pewno natrafimy na warianty „first minute”. W ten sposób można zająć najlepsze pokoje oferowane w danej wycieczce, płacąc za nie znacząco mniej niż trzeba by było wyłożyć w późniejszym okresie. 

Dodatkowe atuty planowania z dużym wyprzedzeniem

Rezerwując nocleg z dużym zapasem, można sobie również zagwarantować pełen spokój i komfort względem dopracowywania szczegółów wyjazdu. Pozwala to także na oszczędności podczas kupowania akcesoriów i rzeczy potrzebnych na wyjazd. Szykując się na wakacje w górach z dziećmi, możemy kupić niezbędne buty i gadżety na początku wiosny, gdy będzie już po sezonie zimowym, ale sklepy nie zdążą jeszcze podnieść cen przed letnimi urlopami.

Jeszcze korzystniej wygląda to w przypadku wypoczynku nad morzem, gdyż akcesoria plażowe z pewnością będzie można kupić na jesieni po prawdziwie okazyjnych cenach, gdyż sprzedawcy będą się chcieli pozbyć rzeczy, których nie udało im się sprzedać latem. Tym samym działając odpowiednio wcześnie, pieniądze można zaoszczędzić nie tylko na kosztach noclegu, ale i taniej wyposażyć się na sam wyjazd. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Doradztwo biznesowe – w czym może pomóc?
Doradztwo biznesowe – w czym może pomóc?
Małe firmy są podstawą naszej gospodarki, ale często mają problemy z uzyskaniem potrzebnego im wsparcia. Usługi doradztwa biznesowego są doskonałym […]
Jak urządzić wygodny salon?
Jak urządzić wygodny salon?
Wygodny salon to miejsce w którym można dobrze odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. W większości przypadków jest to […]
Skąd kupować środki czystości do swojego domu?
Skąd kupować środki czystości do swojego domu?
Ważne jest, aby kupować środki czystości z właściwego źródła, aby uzyskać najlepsze wyniki. Kupowanie z niewłaściwego miejsca może być stratą […]
Ostatnie wpisy