Polecamy
Jak dopasować bramę garażową do domu?
Dom

Jak dopasować bramę garażową do domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brama garażowa jest bardzo ważnym elementem wystroju każdego domu. Wpływa na to, jak prezentuje się jego fasada i czy jest on odpowiednio harmonijny, czy może raczej wydaje się nam, że jego poszczególne części zanadto od siebie odbiegają. Zobaczmy zatem, jak ją dopasować.

Rodzaj bramy

Pierwsze i najważniejsze, co musimy wybrać, to rodzaj bramy, z jaką będziemy mieli do czynienia. Możemy przy tym wybierać między bramami garażowymi segmentowymi, rolowanymi a uchylnymi.

Pierwsze z nich zbudowane są z kilku połączonych ze sobą elementów poziomych. Są idealne w garażach, w których nie ma wiele miejsca i z podjazdem wychodzącym prosto na ulicę, ponieważ nie zajmują wiele miejsca.

Bramy rolowane działa podobnie jak zewnętrzne rolety okienne i również nadają się do małych przestrzeni. W porównaniu do bram segmentowych mogą jednak wykazywać nieznacznie mniejszą odporność.

Bramy uchylne są złożone z jednego, litego panelu. Są wytrzymałe i proste konstrukcyjnie, ale wymagają sporej ilości miejsca przed garażem, ponieważ podczas otwierania ich dolna część kieruje się mocno do przodu. Nie są zalecane, gdy garaż wychodzi prosto na ulicę.

Wygląd bramy

Drugim ważnym czynnikiem, decydującym o wyborze bramy, jest jej wygląd. Należy pamiętać, że wjazd do garażu zajmuje wiele miejsca w fasadzie domu i przyciąga uwagę. Dlatego też kolorystycznie powinien dobrze pasować do całej fasady, ale też do drzwi wejściowych, ram okiennych czy dachu. Dzięki temu stworzy harmonijne wrażenie i nie będzie dominował w bryle budynku.

Właśnie dlatego na stronie https://gerda.pl/produkt/bramy-garazowe/ możesz znaleźć różne rodzaje bram garażowych w licznych kolorach paneli. Pomoże ci to wybrać ten jeden, najbardziej odpowiedni do twojego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Nowoczesne urządzenia przydatne w biurach
Nowoczesne urządzenia przydatne w biurach
W codziennej pracy biurowej konieczne jest korzystanie z nowoczesnych urządzeń i technologii – i to niezależnie od branży, w jakiej […]
Największe zalety sztukaterii elewacyjnej ze styropianu
Największe zalety sztukaterii elewacyjnej ze styropianu
Sztukateria ze styropianu jest prostym materiałem, który można wykorzystać do stworzenia atrakcyjnej, trwałej i długowiecznej powierzchni zewnętrznej domu. Wykonany jest […]
Rodzaje drewna idealne do produkcji łóżek
Rodzaje drewna idealne do produkcji łóżek
Łóżka wykonane z drewna cieszą się nadal niesłabnącą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że drewno jest bardzo trwałym i […]
Ostatnie wpisy