Polecamy

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego odkurzacza do basenu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzanie basenu jest ważnym elementem utrzymania go w czystości i zdrowiu. Usuwa ono zanieczyszczenia, które mogą powodować glony i inne problemy. Ale czyszczenie filtra za pomocą odkurzacza nie zawsze wystarcza, aby zająć się wszystkimi tymi zanieczyszczeniami. Musisz również odkurzyć dno basenu, co może być trudne, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu.

Jeśli chcesz ułatwić sobie odkurzanie basenu, wybierz odkurzacz przeznaczony specjalnie do tego celu. Istnieje wiele dostępnych modeli, więc ważne jest, aby zrozumieć, jakie cechy należy szukać podczas zakupów jednego z nich.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza do basenu:

Koszt

Odkurzacze mogą wahać się od 400 do 3000 złotych lub więcej, w zależności od tego, jak potężne są i jak wiele akcesoriów pochodzą z. Na przykład, jeśli chcesz jeden, który może oczyścić zarówno powierzchni i dna basenu, to prawdopodobnie będzie musiał zapłacić więcej niż jeśli wszystko, czego potrzebujesz to mniejszy model, który czyści tylko powierzchnię.

Rozmiar

Jeśli masz mały basen podwórkowy bez deski do nurkowania lub zjeżdżalni, to nie ma sensu kupować drogiego dużego odkurzacza. Jednakże, jeśli twoje podwórko ma pełnowymiarowy basen z wieloma funkcjami, takimi jak deska do nurkowania i zjeżdżalnia, to może warto zainwestować w większy automatyczny odkurzacz do basenu, który może obsłużyć dodatkowe zanieczyszczenia, które pochodzą z tych funkcji.

Moc

Większość basenów mieszkalnych wymagają mniej niż 2 KM mocy z ich odkurzaczy, ale jeśli masz nad ziemią lub w ziemi basen, który zawiera funkcje, takie jak slajdy lub deski do nurkowania, to trzeba będzie co najmniej 3 KM mocy dla najlepszych wyników.

Typ

Istnieją cztery typy odkurzaczy dostępnych dzisiaj: strona ssąca i strona ciśnieniowa; każdy typ ma swoje zalety i wady, więc należy je rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Na co zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania?
Na co zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania?
Przy zakupie mieszkania należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Niektóre z nich są dość oczywiste, ale inne mogą Cię zaskoczyć. […]
Co to jest ozonoterapia i jak działa?
Co to jest ozonoterapia i jak działa?
Ozon posiada bardzo mocne właściwości utleniające i dezynfekujące. Z tego powodu jest wykorzystywany na całym świecie, do niszczenia bakterii, wirusów, […]
Musisz wypozycjonować stworzoną witrynę? Kiedy najlepiej to zrobić? – tłumaczymy i radzimy
Musisz wypozycjonować stworzoną witrynę? Kiedy najlepiej to zrobić? – tłumaczymy i radzimy
Pozycjonowanie strony internetowej odgrywa ogromną rolę w powodzeniu całego przedsięwzięcia, jakiego dotyczy. Tworząc nową witrynę, zastanawiamy się, kiedy najlepiej ją […]
Ostatnie wpisy