Mimo tego, iż dron nie należy do największych współczesnych urządzeń technologicznych, to w jego części składowe wchodzi wiele elementów. Nieobeznani w tym temacie konsumenci, mogą się zdziwić, ile części znajdować się może w produkcie o tak skromnych rozmiarach. Jednakże, trzeba zaznaczyć, że profesjonalne drony przybierać mogą parę razy większą masę od tych dedykowanych rynkowi otwartemu.
Klasyczny dron jest bezzałogowym statkiem latającym, którym sterujemy zdalnie, najczęściej za pośrednictwem specjalistycznego pada, pilota. W zaawansowanych pracach zauważyć możemy stacje komputerowe, które odpowiedzialne są za ruchy i zmianę położenia tego sprzętu.
W skład podstawowych części drona wchodzą takie elementy jak: rama (czyli szkielet odpowiedzialny za utrzymanie całości w jednym; w zależności od modelu posiadać może od 4 do 8 skrzydeł) czy silniki i śmigła (te z kolei są najważniejszymi elementami maszyny, dzięki którym może ona w ogóle działać i poruszać się).
Co ciekawe, im większe będą śmigła, tym większą siłę będą mogły wytworzyć, a sam dron będzie w stanie poruszać się o wiele szybciej.
Jedną z podstawowych możliwości zakupu jest dron z kamerą. Dzięki temu rejestrować on może obraz widziany z lotu ptaka, z dokładnie takiej perspektywy jaką sobie wybierzemy.
Coraz więcej modeli jest też wyposażonych w wifi repeater, który pozwala na stałe połączenie z Internetem i przekazywanie obrazu na żywo. Taki dodatek jest dostępny na https://www.drony.net/wzmacniacz-sygnalu-wifi-xiaomi-mi-wifi-repeater-2.html. Kolejną, niezbędną częścią w urządzeniach tego typu są systemy sterowania i kontroli lotu, bez których nasz dron – nawet w pełni sprawny – nie byłby w stanie się poruszać.