Polecamy

Jakie są niektóre z korzyści zdrowotnych, które wynikają z regularnego picia wody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda jest niezbędnym składnikiem naszej diety i stanowi ważny czynnik w utrzymaniu dobrego zdrowia.

Woda pomaga utrzymać temperaturę ciała, transportuje składniki odżywcze i tlen do komórek, smaruje stawy i chroni narządy.

Picie wystarczającej ilości wody każdego dnia może pomóc zapobiec odwodnieniu, które może powodować zmęczenie, bóle głowy i zaparcia. Wodę można kupić wszędzie nawet w internecie na takich stronach jak chociażby https://wodasklep.pl/pl/c/Woda-Mineralna/1.

Oto kilka innych korzyści z regularnego picia wody:

Utrzymuje poziom ciśnienia krwi

Woda pomaga regulować objętość krwi i ciśnienie krwi poprzez działanie jako poduszka płynna wokół komórek ciała. Pomaga również nerkom funkcjonować prawidłowo poprzez usuwanie produktów odpadowych z krwi.

Zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych

Jeśli nie pijesz wystarczająco dużo płynów, łatwo jest się odwodnić, co może zwiększyć ryzyko rozwoju kamieni nerkowych – zwłaszcza jeśli masz pewne schorzenia, które zwiększają prawdopodobieństwo ich wystąpienia, takie jak podagra lub cukrzyca (cukrzyca cukrowa).

Obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Picie wystarczającej ilości wody zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, ponieważ utrzymuje serce i naczynia krwionośne w zdrowiu, pomagając wypłukać nadmiar sodu z organizmu (sód powoduje zatrzymanie płynów). Woda pomaga również zapobiegać zaparciom, które są głównym czynnikiem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu z powodu zakrzepów w żyłach prowadzących od okrężnicy do serce.

Wypłukuje toksyny

Nasze ciała składają się w większości z wody i potrzebujemy jej, aby wypłukać produkty odpadowe, takie jak kwas moczowy, kwas mlekowy, amoniak i inne niechciane substancje chemiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W jakim celu przeprowadza się badania ultradźwiękowe?
W elementach wykonanych z metalu mogą pojawić się różnego rodzaju niezgodności. Należy je wykryć i wyeliminować już na etapie produkcji, […]
Czy zakupy spożywcze online to wygodna opcja?
Czy zakupy spożywcze online to wygodna opcja?
Zakupy spożywcze online zyskują na popularności od czasu narodzin internetu, ale nie jest to jeszcze główny sposób robienia zakupów spożywczych. […]
Jak działa echosonda wędkarska?
Jak działa echosonda wędkarska?
Nierzadko wybierając się na nieznane jeszcze jezioro lub inny akwen wodny, miłośnicy wędkarstwa zabierają ze sobą echosondę, czyli urządzenie w […]
Do czego służy łożysko wahliwe?
Do czego służy łożysko wahliwe?
Łożysko wahliwe jest swoistą odmianą zwykłego łożyska kulkowego. Stosuje się je przeważnie tam, gdzie zachodzi konieczność braku wrażliwości na tzw. […]
Ostatnie wpisy