Wilgoć w budynku mieszkalnym oznacza same problemy. Po pierwsze bowiem sprzyja rozwojowi szkodliwych dla zdrowia pleśni oraz grzybów, po drugie zaś wyziębia obiekt i osłabia ściany. Dodatkowym skutkiem zawilgocenia jest nieestetyczny wygląd elewacji lub powierzchni płaskich wewnątrz domu. Na szczęście istnieje kilka skutecznych i stosunkowo łatwych metod, które z powodzeniem może zastosować każdy właściciel budynku w ramach walki z wodą.
W pierwszej kolejności warto ustalić, co jest główną przyczyną pojawiania się wilgoci. Jeśli więc zaobserwujemy jej wysoki stan w gruncie, musimy koniecznie zadbać o właściwe zabezpieczenie fundamentów. Jeśli z kolei pojawia się przede wszystkim po intensywnych opadach deszczu, wówczas możemy mieć pewność, że zawilgocenie ma bezpośredni związek z nieszczelnymi rurami. W każdym z wymienionych przypadków skutecznym rozwiązaniem jest hydroizolacja. Jeśli chcemy, aby była dobrze przeprowadzona taka hydroizolacja budynków Gliwice są miejscem, gdzie możemy skorzystać z usług specjalistycznej firmy mającej w swojej ofercie tego rodzaju zabieg.
Izolacja przeciwwilgociowa powinna być wykonana w formie poziomej (na styku ławy oraz ściany, a także ściany i parteru) i pionowej (na powierzchni ściany, zawsze od strony zewnętrznej). Osuszanie polega na usunięciu elementów starej izolacji i uzupełnieniu ubytków za pomocą zaprawy, tynku cementowego i innych materiałów zabezpieczających. Na zewnątrz budynku warto też wykonać tzw. iniekcję krystaliczną, która opiera się na wywierceniu otworów w murze i wprowadzeniu do nich specjalnego roztworu wodoszczelnego, o czym można dowiedzieć się więcej na http://kaiser-one.pl/iniekcja-krystaliczna-rybnik/.