Rolnictwo jest bardzo ważną dziedziną gospodarki, która na celu ma produkcję żywności. Wraz ze wzrostem liczby ludności coraz większą popularność zyskuje rolnictwo przemysłowe, nazywane również intensywnym. Jest ono nastawione na maksymalną obfitość plonów oraz zysk, przy użyciu ogromnych nakładów pieniężnych a także dużej chemizacji produkcji rolnej. Pozyskanie odpowiedniego poziomu wydajności w tymże sektorze jest możliwe dzięki użyciu odpowiednich środków chemicznych.
W rolnictwie konwencjonalnym zastosowanie znajdują agrochemikalia takie jak nawozy sztuczne które stosuje się w celu zwiększenia szybkości wzrostu plonów i roślin, a także pestycydy które służą do ochrony roślin. W skład preparatów używanych do ochrony roślin wchodzi szereg różnych składników, a najważniejszymi są substancje aktywne. Wykazują one działanie szkodliwe na niepożądane organizmy, rośliny czy grzyby. Dodatkowo mogą nadawać właściwości między innymi: przeciwzamarzających, emulgujących, zwilżających, antyosadowych. Jedną z takich substancji jest siarczan magnezu nawóz, który zapobiega brązowieniu drzew iglastych.
Dzięki użyciu w rolnictwie środków ochrony roślin możliwe jest utrzymanie ich zdrowej, dobrej kondycji co przekłada się na zdrowie konsumentów. Wykorzystanie nawozów takich jak np. nawóz do kukurydzy, który można zamówić na https://adob.com.pl/product/adob-mikro-kukurydza/ pozwala nie tylko na osiągnięcie wysokich plonów kukurydzy ale też wzbogaca ją o odpowiednie mikroelementy.